Embed

Gözde Grubu / Kenan Kalı

  Gençlere ve yalnız yaşayanlara yönelik My Via projesiyle dikkati çeken Gözde Grubu’nun patronu Kenan Kalı, Ege Üniversitesi mezunu bir hekim. Malatya’daki arsalarına müteahhitlerin ilgisi, inşaat işine adım atmasını sağlamış.

 

 

ŞEYMA KUVAN/rseymakuvan@gmail.com - ŞEYMA’NIN BAKIŞI

 

Bu hafta yeni projeleri My Via’nın ilk etabını 1 ay gibi kısa bir sürede bitirerek dikkatleri üzerine çeken Gözde Grubu’nun misafiriydik. 15 yıllık genç bir kuruluş olan Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Kenan Kalı, “çıraklık” dönemlerini geçirdikleri Malatya’dan sonra “kalfalık” dönemi için geldikleri İzmir’de neler yaptıklarını anlattı.
Kalı ailesi, Malatya Akçadağlı. Kayısı tüccarı bir babanın 5 çocuğundan biri olarak dünyaya gelen Kenan Bey, diğer iki kardeşinin de yaptığı gibi liseyi bitirdikten sonra Tıp Fakültesini kazanarak İzmir’e gelir. Başarılı bir öğrencilik döneminin ardından 6 yıl sonra 23 yaşında genç bir hekim olarak memleketi Malatya’ya geri döner.

Herşey arsa ile başladı
Genel cerrahi dalında ihtisas yapmaya başlayarak başarılı bir hekim olma yolunda ilerlerken, babasına ait küçük bir arsaya, müteahhitler teklif üstüne teklif vermeye başlayınca, “Ben niye yapmayayım” der. Gözde Grubu’nun hikayesi böylece başlamış olur. Gelin gerisini kendi ağzından dinleyelim.
“Arazimiz çok küçüktü, ben de çok gençtim. O günlerde bir kamyon demir parasına denk gelen 13 bin mark sermayeyle, hedefim bu kadar büyük değildi elbette. Başlangıçta bunu sadece denemek istedim. Genç olduğum için kaybedecek bir şeyim de yoktu. Büyük bir cesaretle atıldım bu işe. Fakat henüz temeli attığımda yapacağım dairelerin hepsini satmıştım. Bu durum beni yüreklendirdi.

Doktor aile
Aynı dönem 5 yıl doktorluk yaptım. İnşaat projelerim devam ederken önce kendi polikliniğimi açtım. Bu konuda başarıyı yakalamamızın bir sebebi de ailemizde sağlıkçının çok olması. Eşim, iki kardeşim ve onların eşleri de doktor. Bu alanda da büyük adımlar atmaya başladık. İlk hastanemizi Malatya’da hizmete açtık. İşinizi iyi yapar, çok çalışır ve insanların güvenini kazanırsanız başarı kaçınılmaz olur. Biz de güzel işler başararak çıraklık dönemimizi Malatya’da bitirmiş olduk. Şimdi kalfalık dönemimizdeyiz ve daha iyi işler yapıyoruz. Hedeflerimiz gün geçtikçe büyüyor. İnsanların ismimize duyduğu güven, yaptığımız işlerin başarılarıyla orantılı her geçen gün artarak bize daha büyük sorumluluklar yüklüyor.”
Önce, kurulduğu bölge olan Malatya’da yatırımlar yapan Gözde Grubu ikinci bir merkez olarak İzmir’i seçmiş. Kenan Bey’in üniversite okuduğu yıllarından tanıdığı İzmir’de yatırım kararı almasının bir sebebi de eşinin İzmirli olması.

Hedef Türkiye’de ilk beşe girmek

Her projelerinde konut sakinlerinin hayatlarını daha fazla nasıl kolaylaştıracaklarını planlayan Gözde Grubu’nun önümüzdeki 5 yılda hedefi Türkiye’de konut sektöründe ilk 5’e girmek. Sağlık sektöründeki hedefleri ise, önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladıkları birleşmeyle beraber hastanelerinin sayısını 19’a çıkararak Türkiye’nin 4. Büyük sağlık grubu olmak.
“Çıraklık dönemimiz Malatya’da, kalfalık dönemimiz İzmir’de geçecek ve gün geçtikçe daha da büyüyeceğiz” diyen Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kalı, ”10 yıl İzmir’de yatırım yaptıktan sonra ustalık dönemim olan 50’li yaşlarımı da İstanbul’da yatırımlar yaparak geçireceğim” dedi.

Her şey rahatlık ve güven için

Projede, yalnız yaşayan bir insanın ihtiyaç duyabileceği her şey düşünülmüş. İster eşyalı ister eşyasız sahip olabileceğiniz bu dairelerin bulunduğu siteler otel konforunda planlanmış. Site sınırlarının dışına çıkmadan günlerce güzel vakit geçirebileceğiniz My Via’da, havuzdan play stationa, fitness salonundan saunaya, cep sinemasından oyun salonlarına her şey var. Net 53 metre kare, 112 daireden oluşan My Via projelerinde en çok dikkat çekense yönetim ve güvenliğe verdikleri önem. My Via’da, konut sakinlerine yönelik, periyodik olarak gerçekleştirilen anketlerde, temizlik, park bahçe düzeni gibi yönetimin sorumluluğunda olan işleri değerlendirerek memnuniyet notu veriliyor. Notları yeterli olmayan yönetimlere Gözde Grubu’ndan iç denetim müdürü gönderiliyor, gerekirse yöneticiler başarılı olan yönetimlerin yanında kursa tabi tutuluyor.

İlk etap satıldı

İki etaptan oluşan My Via’da 15 Ocak’ta satışa sunulan birinci etaptaki daireler bir ay gibi kısa bir sürede tükenmiş. 15 mayıs tarihinde satışa sunacakları ikinci etabında aynı sürede biteceğini öngören Kalı, My Via’yı sadece oturmak isteyenlerin değil yatırım yapmak isteyenlerinde tercih ettiklerini söylüyor. My Via yönetiminin sunduğu hizmetler arasında dairelerinizi kiraya vermekte bulunuyor. Üstelik, bunu yapmak için yönetime anahtarı teslim etmeniz yeterli.

İzmir’deki açığı kapattık

Yenilikçi ve hızlı projelere yönelen Gözde Grubu, bir projeye başlamadan önce nerede neye ihtiyaç olduğunu araştırıyor. Araştırmalar inşaat yapım aşamalarından çok daha uzun sürüyor. İzmir’deki en büyük açığın yalnız yaşayan insanlara hitabeden yaşam alanlarında olduğunu söyleyen Kenan Kalı, “İzmir’deki açığı kapattık” dedi. “Türkiye’nin en genç 1+1’i My Via” sloganıyla tanıttığı yeni projeleri için İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

KİMDİR?

Bugün 800 kişilik çalışan kadrosuyla, beşi Malatya, biri Adıyaman, biri Aydın, biri de İzmir olmak üzere 8 hastane, bir tv kanalının sahibi. Şu an satışta bulunanlarla beraber 3 bin konutluk projeleri hizmete sunan ve enerji sektörüne yapacağı yatırımlarla adından söz ettiren Gözde Grubu, son 5 yılın Malatya vergi rekortmeni. Henüz 15 yıllık genç bir kuruluş olmasına rağmen, bulunduğu yerlere getirdiği yeniliklerle ismi ülke çapında bilinir hale gelen firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kalı, 38 yaşında; evli ve iki çocuk babası.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !